02 OKTYABR / 2021 / 12:29
“Bakı Beynəlxalq Dəniz Ticarət Limanı” QSC-nin, Antverp Beynəlxalq Limanının “APEC Beynəlxalq Təlim Mərkəzi” ilə birgə “Strateji planlama, biznesin inkişafı və marketinq” adlı master-klass təlimi yekunlaşıb. 4 günlük təlimin sonuncu günüdə iştirakçılar, Ələt qəsəbəsində yerləşən Bakı Beynəlxalq Dəniz Ticarət Limanına səfər edərək burada terminalların iş prinsipi, yükaşırma üsulları və limanın texniki imkanları ilə yerində tanış olublar. Daha sonra təlimi başa vuran iştirakçılara “Bakı Beynəlxalq Dəniz Ticarət Limanı” QSC-nin Baş direktorun müavini Söhrab İsmayılov tərəfindən Antverp Beynəlxalq Limanı “APEC Beynəlxalq Təlim Mərkəzi”-nin də təsdiqlədiyi rəsmi sertifikat təqdim edilib.
Qeyd edək ki, sözügedən təlim çərçivəsində Avropanın ikinci ən böyük limanı olan Antverp Limanının Biznesin İnkişafı üzrə Baş müşaviri cənab Niko Says, ölkəmizin 16 dövlət və özəl şirkətlərinin korporativ idarəetmə, strateji planlama, biznesin inkişafı, təchizat zəncirinin idarə edilməsi, maliyyə cəlbi, marketinq, eləcə də kiçik və orta biznesin inkişafı üzrə məsul olan şəxslərinə interkativ formada təlim keçib. Belə təlimlərin növbəti aylarda da keçirilməsi nəzərdə tutulur. Hər bir təlimlə bağlı əvvəlcədən ictimaiyyətə məlumat veriləcək.

02 ОКТЯБРЬ / 2021 / 12:29
ЗАО «Бакинский международный морской торговый порт» совместно с Международным учебным центром APEC Международного порта Антверпена завершили мастер-класс на тему «Стратегическое планирование, развитие бизнеса и маркетинг». В последний день 4-дневного тренинга участники посетили Бакинский международный морской торговый порт в поселке Алят и ознакомились с принципом работы терминалов, методами погрузки и техническими возможностями порта. Затем заместитель генерального директора ЗАО «Бакинский международный морской торговый порт» Сохраб Исмаилов вручил участникам официальный сертификат, утвержденный Международным учебным центром АТЭС Антверпенского международного порта.
Следует отметить, что в рамках тренинга г-н Нико Сайс, главный советник по развитию порта Антверпен, второго по величине порта в Европе, 16 государственных и частных компаний нашей страны, отвечающих за корпоративное управление, стратегическое планирование, бизнес развитие, управление цепочками поставок, привлечение финансовых средств, маркетинг, а также развитие малого и среднего бизнеса прошли обучение в интерактивной форме. Такие тренинги планируется провести в ближайшие месяцы. Общественность будет заранее проинформирована о каждой тренировке.