02 OKTYABR / 2021 / 12:29
“Bakı Beynəlxalq Dəniz Ticarət Limanı” QSC-nin, Antverp Beynəlxalq Limanının “APEC Beynəlxalq Təlim Mərkəzi” ilə birgə “Strateji planlama, biznesin inkişafı və marketinq” adlı master-klass təlimi yekunlaşıb. 4 günlük təlimin sonuncu günüdə iştirakçılar, Ələt qəsəbəsində yerləşən Bakı Beynəlxalq Dəniz Ticarət Limanına səfər edərək burada terminalların iş prinsipi, yükaşırma üsulları və limanın texniki imkanları ilə yerində tanış olublar. Daha sonra təlimi başa vuran iştirakçılara “Bakı Beynəlxalq Dəniz Ticarət Limanı” QSC-nin Baş direktorun müavini Söhrab İsmayılov tərəfindən Antverp Beynəlxalq Limanı “APEC Beynəlxalq Təlim Mərkəzi”-nin də təsdiqlədiyi rəsmi sertifikat təqdim edilib.
Qeyd edək ki, sözügedən təlim çərçivəsində Avropanın ikinci ən böyük limanı olan Antverp Limanının Biznesin İnkişafı üzrə Baş müşaviri cənab Niko Says, ölkəmizin 16 dövlət və özəl şirkətlərinin korporativ idarəetmə, strateji planlama, biznesin inkişafı, təchizat zəncirinin idarə edilməsi, maliyyə cəlbi, marketinq, eləcə də kiçik və orta biznesin inkişafı üzrə məsul olan şəxslərinə interkativ formada təlim keçib. Belə təlimlərin növbəti aylarda da keçirilməsi nəzərdə tutulur. Hər bir təlimlə bağlı əvvəlcədən ictimaiyyətə məlumat veriləcək.

02 OCTOBER / 2021 / 12:29
Baku International Sea Trade Port CJSC, together with APEC International Training Center of Antwerp International Port, has completed a master class on "Strategic Planning, Business Development and Marketing". On the last day of the 4-day training, the participants visited the Baku International Sea Trade Port in Alat settlement and got acquainted with the working principle of the terminals, loading methods and technical capabilities of the port. Afterwards, Sohrab Ismayilov, Deputy General Director of "Baku International Sea Trade Port" CJSC, presented the participants with an official certificate approved by APEC International Training Center of Antwerp International Port.
It should be noted that within the framework of the training, Mr. Nico Says, Chief Development Adviser of the Port of Antwerp, the second largest port in Europe, our country’s 16 public and private companies in charge of corporate governance, strategic planning, business development, supply chain management, financial attraction, marketing, as well as small and medium business development were trained in an interactive way. Such trainings are planned to be held in the coming months. The public will be informed in advance about each training.