30 DEKABR / 2022 / 22:02
Bakı Dəniz Vağzalında (Liman İncəsənət Mərkəzi) “Şuşa Yadigarları” adlı incəsənət sərginin açılışı oldu
“Şuşa ili” münasibətilə Bakı Limanın dəstəyi ilə Liman İncəsənət Mərkəzi və “Mincə Sənət” Qalereyası tərəfindən təşkil Bakı Dəniz Vağzalında “Şuşa Yadigarları” adlı incəsənət sərginin açılışı keçirilib.
Sərginin açılışında yerli dövlət və biznes təşkilatlarının nümayəndələri ilə yanaşı Azərbaycanda fəaliyyət göstərən səfirlər, beynəlxalq təşkilatların və səfirliklərin də nümayəndələri və media təmsilçiləri iştirak edirdilər. Sərginin açılışına həmçinin Azərbaycanın tanınmış sənət adamları və sənətsevərlərdə qatılmışdı.
Qeyd edək ki, sərgi 29 dekabr 2022-ci ildən 26 yanvar 2023-cü il tarixədək Bakı Dəniz Vağzalında (Liman İncəsənət Mərkəzində, Neftçilər prospekti 62 ünvanında) keçiriləcək. Sərgidə 55 ədəd rəsm və heykəltəraşlıq nümunələri nümayiş olunur, qədim və müasir dövrün əsərləri sənətsevərlərə Azərbaycanın mədəni mərkəzlərindən biri olan Şuşa şəhərinin ecazkar və qədim yaradıcılıq ruhunu hiss etdirir.

30 DECEMBER / 2022 / 22:02
On the occasion of the "Year of Shusha", the opening ceremony of an art exhibition named: "Relics of Shusha" was held at the Baku Marine Terminal. The event was organized by the Port Art Center and Mincə Sənət Gallery with the support of the Port of Baku.
Representatives of local government and business organizations, Ambassadors, officials of international organizations and embassies, as well as media workers took part in the opening ceremony of the exhibition. The opening ceremony was also attended by well-known artists, public figures and and art lovers.
It should be noted that the exhibition will be held from December 29, 2022 to January 26, 2023 at Baku Marine Terminal (at Port Art Center, Neftchilar avenue 62). 55 examples of paintings and sculptures are being displayed in the exhibition.
The exhibition is aimed to showcase art pieces belong to ancient and modern times of Shusha to help the visitors feel creative, magnificent and ancient spirit of Shusha, one of the cultural centers of Azerbaijan.