07 SENTYABR / 2023 / 17:44
Bakı Limanının ərazisində Fövqəladə Hallar Nazirliyinin təşkilatçılığı və Türk Dövlətləri Təşkilatına (TDT) üzv ölkələrin də iştirakı ilə “Bakı 2023” beynəlxalq təlimi keçirilib. TDT ölkələrinin aidiyyəti qurumlarının ümumilikdə 8 helikopteri və 1 ədəd amfibiya təyyarəsi, 245 xüsusi təyinatlı texnikası, 6 baş xüsusi təlim görmüş iti və 1180 nəfərdən ibarət canlı qüvvəsinin cəlb edildiyi təlimdə, qarşıya qoyulan tapşırıqlar qüsursuz formada icra edilib.
Təlimdə Azərbaycan FHN-lə yanaşı, Bakı Beynəlxalq Dəniz Ticarət Limanının canlı qüvvə və texnikası, Azərbaycan Respublikası Daxili İşlər Nazirliyi, Azərbaycan Respublikasının Strateji Obyektlərin Mühafizəsi Dövlət Agentliyi, Tibbi Ərazi Bölmələrini İdarəetmə Birliyi, Azərbaycan Respublikası Dövlət Sərhəd Xidmətinin Sahil Mühafizəsi, Azərbaycan Dəmir Yollarının da qüvvələri iştirak edib.

07 SEPTEMBER / 2023 / 17:44
"Baku 2023" international training was held in the territory of Port of Baku, organized by the Ministry of Emergency Situations and with the participation of member countries of the Organization of Turkic States (OTS). In total, 8 helicopters and 1 amphibious aircraft, 245 units of special equipment, 6 specially trained dogs and 1180 employees of relevant institutions of OTS countries were involved in the training, the assigned tasks were carried out flawlessly.
Along with MES, the employees and equipment of the Baku International Sea Trade Port, Ministry of Internal Affairs of the Republic of Azerbaijan, State Agency for the Protection of Strategic Objects of the Republic of Azerbaijan, Management Union of Medical Territorial Units, Coast Guard of the State Border Service of the Republic of Azerbaijan, and the employees of Azerbaijan Railways also participated in the training.