20 SENTYABR / 2023 / 15:36
Bu gün Çinin “Guangdong” Şirkətlər Qrupunun rəhbəri cənab Fang Qichaonun başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti Bakı Limanına səfər edib. Liman rəhbərliyi ilə keçirilən görüşdə “Bir kəmər-bir yol” təşəbbüsünə uyğun olaraq Orta Dəhliz çərçivəsində Bakı Limanının oynadığı mühüm rol və qarşılıqlı əməkdaşlığın genişləndirilməsi müzakirə edilib.
Səfərin əsas məqsədi Bakı Limanın da iştirakı ilə həyata keçirilməsi mümkün olan potensial ticarət imkanlarını araşdırmaq olub.
Qeyd edək ki, 1951-ci ildə yaradılan “Guangdong” Şirkətlər Qrupu logistika və müxtəlif materialların istehsalı sahəsi üzrə ixtisaslaşıb, 200-dən çox törəmə müəssəsi və 10 000 dən çox işçi qüvvəsinə malikdir.
Bütün xəbərlər24 FEVRAL / 2021 / 17:19
“Bakı Beynəlxalq Dəniz Ticarət Limanı” QSC-nin Baş direktoru Taleh Ziyadov Amerika-Azərbaycan Ticarət Palatasının üzvləri ilə onlayn görüş keçirib.
23 DEKABR / 2022 / 22:18
Bakı Limanı Ələtdə yaşayan uşaqlar üçün Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü və Yeni il münasibəti ilə bayram şənliyi təşkil edib

20 SEPTEMBER / 2023 / 15:36
Today, a delegation from Guangdong GW Holdings Group Co., Ltd., based in China, visited the Port of Baku. The delegation was led by Mr. Fang Qichao, Chairman of the Board. During their visit, they held a meeting with the port's leadership to discuss the pivotal role of the Port of Baku within the Middle Corridor, aligning with the One Belt One Road initiative.
The purpose of the delegation's visit to Baku is to explore potential trade opportunities, evaluate logistical capabilities, and identify opportunities for collaboration to expand their presence and investments in the Caspian Sea region.
Established in 1951, Guangdong GW Holdings Group Co., Ltd. has a storied history. The company specializes in logistics and the production of various materials, boasting a workforce of over 10,000 employees distributed across more than 200 subsidiaries.