07 MART / 2023 / 15:06
“8 Mart – Beynəlxalq Qadınlar Günü” münasibətilə Bakı Limanının Liman İncəsənət Mərkəzi tərəfindən “Bilinməyən Qəhrəmanlar” adlı foto sərgi təşkil olunub
Sərginin açılış mərasiminin 7 mart 2023 tarixində Bakı Dəniz Vağzalında (Liman İncəsənət Mərkəzi, Neftçilər pr.62) keçirilib. Sərgi Bakı Limanı tərəfindən Dövlət Dəniz və Liman Agentliyi, Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi, “Azərbaycan Dəmir Yolları’’ QSC və TEAS PRESS nəşriyyat evi ilə tərəfdaşlıq çərçivəsində təşkil olunur.
Sərginin keçirilməsində əsas məqsəd, dəniz və nəqliyyat sahələrində çalışan limançı, dəmiryolçu və dənizçi peşəsini seçən xanımların uğur hekayələrini foto təsvirlər vasitəsi ilə nümayiş etdirməkdir. Həmçinin, Azərbaycanda tarixən nəqliyyat və logistika sahəsinin inkişafında xanımların da mühüm rolunun olmasını təbliğ etməkdir.
Sərgidə Azərbaycanın müxtəlif dövlət qurumlarının rəsmiləri, Azərbaycanda fəaliyyət göstərən müxtəlif ölkələrin səfirləri və diplomatik nümayəndəliklərin təmsilçiləri, limançı, dəmiryolçu və nəqliyyat sahəsində çalışan peşəkarlar, tanınmış şəxslər, media nümayəndələri və s. iştirak etdilər.
Sərgidə 50-ə yaxın tarixi və müasir dövrləri özündə əks etdirən şəkillər nümayiş olunur. Sərgi 07 mart 2023 - 07 aprel 2023-cü il tarixlərdə ictimaiyyət üçün açıq olacaq. Giriş sərbəstdir.

07 МАРТ / 2023 / 15:06
Центр Портового Искусства Бакинского Порта организует фотовыставку под названием «Невоспетых героев» по случаю «8 марта - Международного женского дня».
Государственным морским и портовым агентством, Азербайджанским каспийским морским пароходством, ЗАО «Азербайджанские железные дороги» и издательством TEAS PRESS.
Основная цель выставки — продемонстрировать истории успеха женщин, работающих в морской и транспортной сферах, решивших стать моряками, железнодорожниками и матросами. Мероприятие также направлено на поддержку инициатив в области устойчивого развития, направленных на расширение прав и возможностей женщин, а также на повышение осведомленности общественности о важной роли женщин в развитии транспортно-логистической системы в Азербайджане.
Уникальные 50 фотографий, которые будут представлены на выставке с 07 марта по 07 апреля 2023 года, были предоставлены Бакинским портом, Государственным морским и портовым агентством, Азербайджанским Каспийским морским пароходством, ЗАО "Азербайджанские железные дороги" и издательством TEAS Press.
В церемонии открытия приняли участие высокопоставленные правительственные чиновники, послы, дипломаты, руководители бизнеса, специалисты портов, железных дорог и транспорта, представители СМИ и т.д.
Вход на выставку бесплатный, выставка будет открыта для публики с 07 марта 2023 года по 07 апреля 2023 года.