24 YANVAR / 2022 / 15:26
Bu gün Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyindəki Dövlət Dəniz və Liman Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Arif Məmmədov Ələt qəsəbəsində yerləşən Bakı Limanına gələrək liman rəhbərliyi ilə görüşüb və limanın iş faəliyyəti ilə yaxından tanış olub.
Görüşdə, “Bakı Beynəlxalq Dəniz Ticarət Limanı” QSC-nin (Bakı Limanı) Baş direktoru Taleh Ziyadov limanın ümumi fəaliyyəti ilə bağlı qonağa məlumat verib. Sonra, hər iki qurum arasında olan mövcud əməkdaşlığın daha da inkişaf etdirilməsi imkanları barədə təqdimatlar təşkil olunub və müzakirələr aparılıb. Daha sonra cənab Arif Məmmədov ayrı-ayrı terminalların iş prinsipi ilə əyani tanış olub və gəmi ilə liman akvatoriyasına səyahət edilib.
Səfər çərçivəsində Bakı Limanında xatirə ağacı da əkilib. Bakı Limanının Baş direktoru tərəfindən, qonağa limanın tarixi, bu günü və gələcək planlarından bəhs edən “Bakı Limanı” kitabı da hədiyyə edilib.

24 ЯНВАРЬ / 2022 / 15:26
Сегодня председатель правления Государственного морского и портового агентства при Министерстве цифрового развития и транспорта Ариф Мамедов посетил Бакинский порт в поселке Алят, встретился с руководством порта и ознакомился с деятельностью порта.
В ходе встречи генеральный директор ЗАО «Бакинский международный морской торговый порт» (Бакинский Порт) Талех Зиядов проинформировал гостья об общей деятельности порта. После этого состоялись презентации и обсуждения возможностей дальнейшего развития существующего сотрудничества между двумя организациями. Затем господин Ариф Мамедов ознакомился с принципом работы терминалов и общей территорией акватории порта.
В ходе визита гость посадил памятное дерево на территории Бакинского порта, а генеральный директор Бакинского порта подарил главе делегации Арифу Мамедову книгу «Бакинский порт» повествующей об истории, настоящем и будущем порта.