24 YANVAR / 2022 / 15:26
Bu gün Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyindəki Dövlət Dəniz və Liman Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Arif Məmmədov Ələt qəsəbəsində yerləşən Bakı Limanına gələrək liman rəhbərliyi ilə görüşüb və limanın iş faəliyyəti ilə yaxından tanış olub.
Görüşdə, “Bakı Beynəlxalq Dəniz Ticarət Limanı” QSC-nin (Bakı Limanı) Baş direktoru Taleh Ziyadov limanın ümumi fəaliyyəti ilə bağlı qonağa məlumat verib. Sonra, hər iki qurum arasında olan mövcud əməkdaşlığın daha da inkişaf etdirilməsi imkanları barədə təqdimatlar təşkil olunub və müzakirələr aparılıb. Daha sonra cənab Arif Məmmədov ayrı-ayrı terminalların iş prinsipi ilə əyani tanış olub və gəmi ilə liman akvatoriyasına səyahət edilib.
Səfər çərçivəsində Bakı Limanında xatirə ağacı da əkilib. Bakı Limanının Baş direktoru tərəfindən, qonağa limanın tarixi, bu günü və gələcək planlarından bəhs edən “Bakı Limanı” kitabı da hədiyyə edilib.

24 JANUARY / 2022 / 15:26
Today, the Chairman of the Board of the State Maritime and Port Agency under the Ministry of Digital Development and Transport Mr. Arif Mammadov visited the Port of Baku in the Alat settlement and had a meeting with the Port’s senior management and got acquainted with the operations of the port.
During the meeting, the Director-General of “Baku International Sea Trade Port” CJSC (Port of Baku) Mr. Taleh Ziyadov provided the guest with information about Port’s overall activities. Following the meeting, the participants had a chance to listen to the presentations and had fruitful discussions over opportunities for further improvement of the existing cooperation between the two organizations. Later, Mr. Mammadov familiarized himself with the business processes of the several terminals and sailed to aquatic zones of the port in Caspian Sea.
During the visit, the guest planted commemorative trees in the Port’s garden, and the Director-General of the Port of Baku presented a special book to the guest. The booked titled "Port of Baku " outlines the history, present and future perspectives of the port.