20 YANVAR / 2022 / 15:27
Bakı Limanının əməkdaşları, şəhid limançıların ailələri ilə birgə 20 Yanvar şəhidlərinin əziz xatirəsini yad edib
20 Yanvar - Ümumxalq Hüzn Günü ilə bağlı Bakı Limanının rəhbərliyi və əməkdaşları Şəhidlər Xiyabanını ziyarət edib, Azərbaycanın azadlığı, müstəqilliyi və ərazi bütövlüyü uğrunda mübarizədə canlarından keçmiş qəhrəman Vətən övladlarının xatirəsini dərin ehtiramla yad edilib.
Eyni zamanda, Bakı Limanının rəhbərliyi şəhid olan Liman əməkdaşlarının ailə üzvləri ilə görüşərək, onlarla birgə, liman ərazisində şəhidlərimizin xatirəsinə inşa edilən abidə və park kompleksini ziyarət edib. Görüşdə Bakı Limanının Baş direktoru Taleh Ziyadov çıxış edərək 20 Yanvar faciəsinin tariximizin qəhrəmanlıq səhifəsi olduğunu və şəhidlərin xatirəsinin daim qəlbimizdə yaşayacağını qeyd edib. Daha sonra şəhidlərin ailə üzvlərinin çıxışları dinlənilib.

20 JANUARY / 2022 / 15:27
Employees of the Port of Baku together with the families of the martyrs honored the memory of the martyrs on January 20
On the occasion of January 20 - day of national mourning, the administration and employees of the Port of Baku visited the alley of martyrs, commemorating the heroic sons of the Motherland who gave their lives in the struggle for freedom, independence and territorial integrity of Azerbaijan.
At the same time, the management of Baku Port met with the family members of the martyred Port employees and together with them visited the monument and park complex built in memory of our martyrs in the port area. Speaking at the meeting, General Director of the Port of Baku Taleh Ziyadov noted that the tragedy of January 20 is a heroic page of our history and the memory of the martyrs will always live in our hearts. Then the speeches of the family members of the martyrs were heard.