24 MAY / 2023 / 10:45
Bu gün Kanada Avrasiya Ticarət Palatasının(KATP) üvlərindən ibarət nümayəndə heyəti Bakı Limanına səfər edib. Əsas məqsədi Kanadanın biznes qurumları ilə Bakı Limanı arasında işgüzar əlaqələrin inkişaf etdirilməsi və ticarət əlaqələrinin genişləndirilməsi olan səfər zamanı, nümayəndə heyətininin tərkibinə “5Blue Processing”, “Cənubi Alberta Texnologiya İnstitutu”, “JORI Logistics”, “Black Powder Solutions”, “Master Flo Valve Co”, “Stream-Flo Industries” və “Thermal Design Engineering” kimi müxtəlif Kanada bizneslərinin təmsilçiləri daxil olub.
KATP-nin üzvləri potensial tərəfdaşlıq imkanları, işgüzar əməkdaşlıqlar və ticarət perspektivlərini araşdırmaq üçün limanın əməliyyatları və kommersiya komandası ilə görüşüb. Görüşdə əməkdaşlığın müxtəlif istiqamətləri müzakirə edilib, qarşılıqlı maraq doğuran istiqamətlərin inkişafı yolları araşdırılıb.
Səfər zamanı qonaqlara limanın infrastrukturu, əməliyyat imkanları və xidmətləri haqqında məlumat verilib. Müzakirələrdə əsas diqqət Kanadanın biznes qurumları ilə Bakı Limanı arasında işgüzar əlaqələrin inkişaf etdirilməsi və ticarət əlaqələrinin genişləndirilməsi olub.

24 MAY / 2023 / 10:45
A delegation from the Canada Eurasia Chamber of Commerce (CECC), led by Mr. Frank Kense, Regional Director of CECC, visited the Port of Baku. The delegation included representatives from diverse Canadian businesses such as 5Blue Processing, Southern Alberta Institute of Technology, JORI Logistics, Black Powder Solutions, Master Flo Valve Co, Stream-Flo Industries, and Thermal Design Engineering.
During the visit, the CECC delegation met with the port's operations and commercial team to explore potential partnership opportunities, business collaborations, and trade prospects. They discussed various avenues of cooperation and identified areas of mutual interest.
The visit allowed the delegation to gain first-hand knowledge of the port's infrastructure, operational facilities, and services. The focus of the discussions was on fostering business relationships and enhancing trade ties between Canadian business entities and the Port of Baku.