22 DEKABR / 2021 / 15:29
Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü və Yeni il ərəfəsində “Bakı Beynəlxalq Dəniz Ticarət Limanı” QSC, Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsilə birgə Qaradağ rayonunun Ələt qəsəbəsində yerləşən 105, 110, 127, 302, 303-saylı məktəblərdə təhsil alan şagirdlər üçün “Zəfər” adlı bilik yarışı təşkil edib. İntellektual oyunda hər birində 6 nəfərdən ibarət olmaqla, 5 komanda iştirak edib. Şagirdlər Vətən müharibəsi, Azərbaycan tarixi, Azərbaycan coğrafiyası, ümumi biliklər, eləcə də Bakı Limanının fəaliyyətinə dair sualları cavablandıraraq birincilik uğrunda mübarizə aparıblar. Sonda qalib komandalara və ümumilikdə bütün iştirakçılara dəyərli hədiyyələr, eləcə də sertifikat təqdim edilib.
Qeyd edək ki, yarışdan əvvəl iştirakçılar 1-ci və 2-ci Qarabağ döyüşlərində şəhidlik zirvəsinə ucalan limançıların xatirəsinə həsr olunmuş abidə və park kompleksini ziyarət edib və Bakı Limanının terminallarının iş prinsipi ilə yerində tanış olublar. “Bakı Beynəlxalq Dəniz Ticarət Limanı” QSC korporativ sosial məsuliyyət proqramı çərçivəsində mütəmadi olaraq tədbirlər təşkil edir və Bakı Limanının yerləşdiyi Qaradağ rayonu Ələt qəsəbəsinin sakinlərini hər zaman diqqət mərkəzində saxlayır.

22 ДЕКАБРЬ / 2021 / 15:29
В преддверии Дня солидарности азербайджанцев мира и Нового года ЗАО «Бакинский международный морской торговый порт» совместно с Управлением образования города Баку организовали конкурс знаний под названием «Зафар» для учащихся, обучающихся в школах № 105, 110, 127, 302, 303, расположенные в поселке Алят Гарадагского района. В интеллектуальной игре участвовало 5 команд по 6 человек в каждой. Учащиеся боролись за первое место, отвечая на вопросы об Отечественной войне, истории Азербайджана, географии Азербайджана, общих знаниях, а также о работе Бакинского порта.В завершении командам-победителям и всем участникам были вручены ценные подарки, а также сертификаты.
Отметим, что перед соревнованиями участники посетили Мемориально-парковый комплекс, посвященный памяти портовиков, поднявшихся на вершину шехидства в 1-й и 2-й карабахских битвах, и на месте ознакомились с принципом работы терминалов Бакинского порта. ЗАО "Бакинский международный морской торговый порт" регулярно организует мероприятия в рамках программы корпоративной социальной ответственности и всегда держит в центре внимания жителей поселка Алят Гарадагского района, где расположен Бакинский порт.