15 DEKABR / 2021 / 15:30
“Bakı Beynəlxalq Dəniz Ticarət Limanı” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin Müşahidə Şurasının növbəti iclası keçirilib. Müşahidə Şurasının sədri, Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidentinin köməkçisi Xalid Əhədovun sədrliyi ilə keçirilən 10-cu iclasda Müşahidə Şurasının üzvləri, Cəmiyyətinin Baş direktoru Taleh Ziyadov və Cəmiyyətin digər vəzifəli şəxsləri iştirak ediblər.
İclasda Cəmiyyətin 2021-ci il üzrə büdcəsinin icrası, 2022-ci il üçün büdcənin layihəsi, Gübrə terminalı layihəsi, Cəmiyyətin digər investisiya layihələri və s. müzakirə olunaraq, müvafiq qərarlar qəbul olunub. Bundan başqa iclasda Cəmiyyətin icra orqanı tərəfindən qaldırılan məsələlər barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
Qeyd edək ki,“Bakı Beynəlxalq Dəniz Ticarət Limanı” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin Müşahidə Şurası Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2021-ci il 22 fevral tarixli Sərəncamına əsasən yaradılıb.
Bütün xəbərlər02 DEKABR / 2022 / 15:07
Bakı Limanı və Avropa İttifaqının (Aİ) birgə təşkilatçığı ilə icra ediləcək “Bakı Limanının Yaşıl Liman Konsepsiyasının həyata keçirilməsinə və əməliyyat imkanlarının gücləndirilməsinə dəstək” adlı layihənin açılış mərasimi keçirilib

15 ДЕКАБРЬ / 2021 / 15:30
Состоялось 10-е заседание Наблюдательного Совета ЗАО «Бакинский Международный Морской Торговый Порт».
Состоялось очередное заседание Наблюдательного Совета Закрытого Акционерного Общества «Бакинский Международный Морской Торговый Порт». Председатель Наблюдательного Совета и Помощник Первого Вице-Президента Азербайджанской Республики Халид Ахадов провёл 10-е Заседание, в котором приняли участия члены Наблюдательного Совета, также Генеральный Директор Бакинского Порта Талех Зиядов и другие официальные лица компании.
На встрече были обсуждены вопросы реализации бюджета Компании в течении 2021 года, проект планирование бюджета на 2022 год, проект Терминала удобрений, другие инвестиционные проекты Компании и тд. и приняты соответствующие решения. Кроме того, стороны обменялись мнениями по вопросам, поднимаемым исполнительным органом компании.
Отметим, что Наблюдательный Cовет Закрытого Акционерного Общества “Бакинский Международный Морской Торговый Порт” был создан Распоряжением Президента Азербайджанской Республики с 22 февраля 2021 года.