06 FEVRAL / 2021 / 17:22
(6 fevral, 2021, Bakı) - Qeyd etmək istərdik ki, Türkiyənin artıq sayca üçüncü ixrac qatarı 6 fevral tarixində Bakı Limanına çatıb. Tibbi və kimyəvi məhsullar daşıyan yük karvanı hər biri 40 futluq olmaqla 42 konteynerdən ibarətdir. Konteynerlər 6 saat ərzində Bakı Limanında “Beket – Ata” fider gəmisinə yüklənərək Aktau limanına yola salınıb. Konteynerlər oradan Çinin Sian şəhərinə çatdırılacaq. Bu qatarın operatoru Transxəzər Beynəlxalq Nəqliyyat Konsorsiumunun üzvləri – ADY Konteyner (Azərbaycan), KTZ Express (Qazaxıstan), GR Logistics (Gürcüstan) və Pasifik Eurasia Logistics (Türkiyə) şirkətləridir.
Qeyd edək ki, “Beket - Ata” gəmisi bu gün Bakı Limanına çatıb və Çindən hər biri 40 futluq olmaqla 36 konteynerdən ibarət sənaye avadanlıqları (kompressorları) gətirib. Məlumat vermək istərdik ki, Türkiyədən Çinə ixrac yükləri daşıyan ilk konteyner qatarı Bakı Limanına 2020-ci ilin 10 dekabr tarixində, ikinci konteyner qatarı isə 26 dekabr tarixində çatmışıdır. Əlavə olaraq qeyd edək ki, 2020-ci il ərzində Transxəzər Beynəlxalq Nəqliyyat Marşrutu ilə Xəzərdənizi üzərindən fider gəmiləri vasitəsilə ümumilikdə 12,672 TEU konteyner daşınıb.
Bütün xəbərlər11 IYUN / 2021 / 17:10
Bakı Limanı və Batumi Gübrə Multimodal Terminalı Orta Asiyadan gübrə tranzitinə dair Anlaşma Memorandumu imzalayıb
16 DEKABR / 2022 / 15:22
Bakı Limanı və Azərbaycan Badminton Federasiyasının (ABF) birgə təşkilatçılığı ilə Ələt qəsəbəsində məktəblilər arasında əyləncəli badminton tədbiri təşkil olunub

06 FEBRUARY / 2021 / 17:22
(February 6 2021, Baku) – The third export train arrived at the Port of Baku on February 6. The block train consists of 42 containers, each 40 feet long. They were transporting medical and chemical products. The containers were loaded on to the Beket Ata feeder ship at the Port of Baku within the range of 6 hours and was sent to the Port of Aktau.
It should be noted that the Beket Ata ship arrived at the Port of Baku from Aktau today and brought 36 containers of industrial equipment (compressors), each 40 feet long from China.
The containers from Turkey were transported via the Baku-Tbilisi-Kars railway and were to be transshipped over the Caspian Sea to Kazakhstan and from there it will be sent to the Chinese city of Xi’an. The operators of the third block train are the members of the Trans-Caspian International Transport Consortium – ADY Container (Azerbaijan), KTZ Express (Kazakhstan), GR Logistics (Georgia) and the Pacific Eurasia Logistics (Turkey) companies.
We would like to inform that the first container train carrying cargo from Turkey to China arrived at the Port of Baku on December 10, and the second train on December 26, 2020. In 2020, a total of 12,672 TEU containers were transported by feeders on the Caspian Sea via the Trans-Caspian International Trade Route.
Bütün xəbərlər17 AUGUST / 2021 / 12:36
The opening ceremony of the joint project of Port of Baku and Port of Antwerp took place
19 NOVEMBER / 2021 / 12:25
A delegation led by David Cullen, head of the division of the European Commission's Directorate General for Neighborhood Policy and expansion negotiations, visited the Port of Baku