16 DEKABR / 2022 / 15:22
Bakı Limanı və Azərbaycan Badminton Federasiyasının (ABF) birgə təşkilatçılığı ilə Ələt qəsəbəsində məktəblilər arasında əyləncəli badminton tədbiri təşkil olunub
Ələt qəsəbəsində yerləşən S.Məmmədov adına 110 nömrəli tam orta məktəbdə Bakı Limanı ABF ilə birlikdə “Shuttle Time Azerbaijan 2022” badminton tədbiri keçirib. Tədbirin məqsədi məktəbdə təhsil alan məktəblilərin asudə vaxtının səmərəli təşkil olunmasına dəstək olmaq və onlara idmanın badminton növünə həvəsini daha da artırmaq üçün maraqlı oyunlar təşkil etmək idi.
Tədbir çərçivəsində peşəkar badminton təlimçiləri, bu idmanın əsas anlayışlarını və oyun texnikalarını məktəblilərə çatdırmış və məktəbdə fiziki hazırlıq fənnini tədris edən müəllimlərə badminton idman növünün də gənclər arasında təbliğ olunmasının əhəmiyyətini barədə məlumatlar vermişdir.
ABF tərəfindən məktəbə badminton ilə əlaqəli idman ləvazimatları verilmiş və gələcəkdə daha da yaxından əməkdaşlıq etmək üçün ilkin addımlar atılmışdır. Həmçinin məktəblilərə də Bakı Limanı tərəfindən maraqlı kitablar hədiyyə olunub.

16 DECEMBER / 2022 / 15:22
Port of Baku and Azerbaijan Badminton Federation (ABF) organized a badminton event among schoolchildren in Alat settlement
The joint initiative - "Shuttle Time Azerbaijan 2022" of ABF and Port of Baku gathered young people from the Secondary School # 110, named after S. Mammadov located in Alat settlement to team up for a fun badminton event. The purpose of the event was to support the effective organization of free time of schoolchildren and to organize interesting games to further increase their interest in badminton.
During the event, professional badminton trainers conveyed the basic concepts and game techniques of this sport to schoolchildren and informed teachers teaching physical fitness at school about the importance of promoting badminton philosophy among young people.
ABF provided the school with badminton-related sports equipment and initial steps were taken to cooperate with the school more closely in the future. Additionally, interesting books were presented to schoolchildren by the Port of Baku.