16 MAY / 2023 / 17:00
Almaniyanın Münhen şəhərində keçirilən “Nəqliyyat və Logistika – 2023” sərgisində Avroasiyanın əsas logistika mərkəzlərindən olan Bakı Limanı da təmsil olunub. Dünyanın ən aparıcı nəqliyyat və logistika şirkətlərinin xidmətlərini təklif etdiyi bu beynəlxalq sərgidə, Bakı Limanın da təmsil olunduğu Azərbaycan stendinə böyük maraq qeydə alınıb. Bakı Limanının mütəxəssisləri tərəfindən iştirakçılara limanda təqdim edilən xidmətlərlə bağlı ətraflı məlumat təqdim edilib, onların sualları cavablandırılıb.
Qeyd edək ki, 9-12 may tarixlərindən keçirilən “Nəqliyyat və Logistika – 2023” sərgisində Bakı Limanı ADY-nin törəmə şirkətləri olan “ADY Express” və “ADY Konteyner” MMC ilə birgə stendlə təmsil olunub. Münhen şəhərində təşkil olunmuş sərgidə 65 ölkəni təmsil edən 2500-ə yaxın şirkət iştirak edib. 1978-ci ildən etibarən iki ildən bir keçirilən “Nəqliyyat və Logistika” sərgisi dünyada miqyasına görə ilk beşliyə daxil olan beynəlxalq sərgidir. Bura avtomobil, dəmir yolu, su və hava nəqliyyatı ilə daşımalara həsr olunan ən böyük beynəlxalq platformadır.

16 MAY / 2023 / 17:00
The Port of Baku, one of the main logistic centers of Eurasia, was represented at the "Transport and Logistics - 2023" in Munich, Germany. At this international exhibition, where the world's leading transport and logistics companies offer their services, great interest was shown in the Azerbaijan stand, where the Port of Baku was represented. Specialists of the Port of Baku provided the participants with detailed information about the services provided at the port, the questions of the participants was answered.
It should be noted that at the "Transport and Logistics - 2023" exhibition held on May 9 - 12, the Port of Baku was represented with a joint stand with "ADY Express" and "ADY Konteyner" LLC, the subsidiaries of ADY. About 2500 companies representing 65 countries participated in the exhibition organized in Munich. The "Transport and Logistics" exhibition that is held every two years since 1978 is among the top five exhibitions in the world in terms of scale. It is the largest international platform dedicated to transportation by road, rail, water and air.