05 MAY / 2023 / 18:10
Ümumilli lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr edilən “HEYDƏR ƏLİYEV İRSİ: Bakı Limanının inkişaf dövrü” adlı tədbir keçirilib
Bakı Limanının təşkilatçılığı ilə Ulu öndər Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr edilmiş “HEYDƏR ƏLİYEV İRSİ: Bakı Limanının inkişaf dövrü” adlı tədbir keçirilib. Ulu öndər Heydər Əliyevin təşəbbüsü ilə Bakıda inşa edilən ilk binalardan olan Dəniz Vağzalı kompleksində baş tutan təntənəli məramsimdə açılış niqti ilə çıxış edən Bakı Limanının Baş direktoru Taleh Ziyadov Ulu Öndər Heydər Əliyevin Bakı Limanının yenidən qurulması və inkişafında əvəzsiz xidmətlərindən və onun əbədiyaşar irsinin Bakı Limanın fəaliyyətində daim yaşayacağından bəhs edib: Bu gün Bakı Limanı beynəlxalq səviyyədə tanınırsa, bu inkişafın təməli Ulu Öndər Heydər Əliyev tərəfindən hələ 20-ci əsrdə qoyulduğunu bildirən Baş direktor bu siyasi xəttin ölkə başçısı cənab İlham Əliyev tərəfindən uğurla davam etdirildiyini qeyd edib.
Dövlət Dəniz və Liman Agentliyi ilə tərəfdaşlıq çərçivəsində keçirilən tədbirdə həmçinin Agentliyin sədri Arif Məmmədov Ulu Öndərin liman və dəniz xidmətlərinin ən müasir səviyyədə qurulmasında əvəzsiz titanik fəaliyyətindən bəhs edib. Bundan başqa millət vəkili Nigar Arpadarayi, Bakı Dəniz Vağzalının sabiq rəhbəri Fikrət Teymurov və qocaman limançı Rafael Mirqulamov da çıxış edərək Heydər Əliyevlə bağlı xatirələrini bölüşüblər.
Tədbirdə Ümumilli Lider Heydər Əliyevin Bakı Limanının yenidən qurulması və inkişafındakı əvəzsiz xidmətlərindən bəhs edən unikal kadrlardan və faktlardan ibarət qısametrajlı film də təqdim edilib.
İştirarçılara Bakı Limanı eyni zamanda Dövlət Dəniz və Liman Agentliyi tərəfindən təqdim edilmiş unikal fotolardan ibarət sərgi ilə də tanış olublar.

05 МАЙ / 2023 / 18:10
Состоялось мероприятие “НАСЛЕДИЕ ГЕЙДАРА АЛИЕЕВА: Период развития Бакинского порта”, посвященное 100-летию Общенационального лидера Гейдара Алиева
Состоялось мероприятие “НАСЛЕДИЕ ГЕЙДАРА АЛИЕЕВА: Период развития Бакинского порта”, посвященное 100-летию Общенационального лидера Гейдара Алиева. Генеральный директор Бакинского порта Талех Зиядов, выступая на торжественной церемонии на Морского вокзала, одном из первых зданий, построенных в Баку по инициативе великого лидера Гейдара Алиева, рассказал о неоценимых заслугах великого лидера Гейдара Алиева в реконструкции и развитии Бакинского порта и о том, что его вечное наследие всегда будет жить в деятельности Бакинского порта: если сегодня Бакинский порт признан на международном уровне, отметив, что фундамент этого развития был заложен великим лидером Гейдаром Алиевым еще в 20 веке, генеральный директор отметил, что эта политическая линия была успешно продолжена главой страны господином Ильхамом Алиевым.
На мероприятии, проведенном в рамках партнерства с Государственным морским и портовым агентством, председатель Агентства Ариф Мамедов также рассказал о бесценной деятельности великого лидера в построении портовых и морских услуг на самом современном уровне. Кроме того, депутат Нигяр Арпадараи, бывший начальник Бакинского морского вокзала Фикрет Теймуров и Рафаэль Миркуламов поделились своими воспоминаниями о Гейдаре Алиеве.
На мероприятии также был представлен короткометражный фильм, состоящий из уникальных кадров и фактов, рассказывающих о неоценимых заслугах общенационального лидера Гейдара Алиева в реконструкции и развитии Бакинского порта.
Участники также были ознакомлены с выставкой уникальных фотографий, представленных Бакинским портом,Государственным морским и портовым агентством.