17 AVQUST / 2021 / 12:36
Bu gün Belçika Krallığında “Bakı Beynəlxalq Dəniz Ticarət Limanı” QSC ilə Antverp Beynəlxalq Limanının birgə həyata keçirdiyi “İnsan faktoru: Təhlükəsizlik, Mühafizə və Sağlamlıq” layihəsinin açılış mərasimi baş tutub. Açılışı mərasimə mərasimə onlayn formada qatılan Bakı Limanının Baş direktoru Taleh Ziyadov və Antverp Beynəlxalq Limanının “APEC Liman Təlim Mərkəzi”-nin Layihələr və Planlama üzrə Direktoru və İdarə Heyətinin üzvü Steffan Kassimon edib. Açılış mərasimində çıxış edən Taleh Ziyadov bildirib ki, bu ilin yanvar ayında Bakı Limanı ilə Antverp Limanı arasında imzalanan insan kapitalının inkişafına dair Anlaşma Memorandumuna əsasən həyata keçirilən bu layihə yerli şirkətlərin təhlükəsizlik, mühafizə, sağlamlıq kimi məsələrəndən cavabdeh olan şəxslərinə Avropanın aparıcı təlim mərkəzində 21-ci əsrin tələblərinə cavab verən bilik əldə etməsini təmin edəcəkdir. Eyni zamanda, diqqətə çatdırılıb ki, memoranduma əsasən belə təlimlərin gələcəkdə də keçirilməsi nəzərdə tutulur ki, bu da Avropanın ikinci ən çox yük aşıran limanı ilə əməkdaşlığın genişləndirilməsinə imkan verəcəkdir. Cənab Steffan Kassimon da bu əməkdaşlıqdan və Azərbaycandan olan təlim iştirakçılarını Belçika Krallığında salamlamaqdan məmnunluq duyduğunu bildirib.
Qeyd edək ki, hazırda Belçika Krallığında olan Azərbaycanın müxtəlif dövlət qurumlarını və ölkəmizdə fəaliyyət göstərən özəl şirkətlərin təhlükəsizlik məsələlərindən cavabdeh olan 12 rəhbər şəxsi, bu layihə çərçivəsində, Antverp Limanının və Təlim Mərkəzinin peşəkar mütəxəssisləri tərəfindən keçirilən praktiki təlimlərdə iştirak edəcək və müasir nəzarət, idarəetmə mexanizmləri ilə yerində tanış olacaqlar.

17 АВГУСТ / 2021 / 12:36
Сегодня в Королевстве Бельгия состоялась церемония открытия проекта “Человеческий фактор: безопасность, защита и здоровье”, совместно реализуемого ЗАО “Бакинский международный морской торговый порт” и Международным портом Антверпен. На церемонии открытия присутствовали генеральный директор Бакинского порта Талех Зиядов и директор по проектам и планированию и член правления “Портового Учебного Центра АТЭС”международного порта Антверпен Стеффан Кассимон. Выступая на церемонии открытия, Талех Зиядов сказал, что этот проект, который был реализован в соответствии с Меморандумом о взаимопонимании по развитию человеческого капитала, подписанным между Бакинским портом и портом Антверпен в январе этого года, предоставит людей, ответственных за такие вопросы, как охрана, защищенность и здоровье из местных компаний в ведущем учебном центре 21-й Европы он получит знания, соответствующие требованиям века. В то же время было указано, что, согласно меморандуму, подобные учения планируется проводить и в будущем, что позволит расширить сотрудничество со вторым по величине портом Европы. Стеффан Кассимон также выразил свое удовлетворение этим сотрудничеством и поприветствовал участников тренинга из Азербайджана в Королевстве Бельгия.
Следует отметить, что 12 руководителей, отвечающих за вопросы безопасности различных государственных учреждений Азербайджана и частных компаний, действующих в нашей стране, в настоящее время в Королевстве Бельгия, примут участие в практических занятиях, проводимых профессиональными специалистами порта и Учебного центра Антверпена в рамках рамках этого проекта и познакомится с современными механизмами контроля и управления.