10 DEKABR / 2020 / 17:30
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, birinci xanım Mehriban Əliyeva, Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan və xanımı Əminə Ərdoğan Zəfər paradında iştirak ediblər.
“Dəmir yumruq” əməliyyatında - Azərbaycanın Vətən müharibəsində möhtəşəm Qələbəyə həsr olunmuş Zəfər paradına müdafiə nazirinin müavini, “Zəfər” ordenli general-leytenant Kərim Vəliyev komandanlıq edib.
Paradda 3000 nəfərdən artıq şəxsi heyətin, 150-dək hərbi texnikanın, o cümlədən silahlanmaya yeni qəbul edilmiş müasir hərbi texnikanın, raket və artilleriya qurğularının, hava hücumundan müdafiə sistemlərinin, eləcə də hərbi gəmi və katerlərin nümayişi oldu. Paradda, həmçinin Vətən müharibəsi zamanı Azərbaycan Ordusunun darmadağın etdiyi düşməndən ələ keçirdiyi hərbi qənimətlərin bir qismi də nümayiş etdirildi.
Hərbi orkestr “Azərbaycan fanfarası”nı ifa etdi.
Müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Müzəffər Ali Baş Komandanı İlham Əliyevə və Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğana raport verdi.
Dövlət başçıları əsgərləri salamladılar.
Hərbi orkestr Azərbaycanın və Türkiyənin dövlət himnlərini ifa etdi.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı İlham Əliyev və Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan paradda çıxış etdi.

10 DECEMBER / 2020 / 17:30
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev, first lady Mehriban Aliyeva, President of the Republic of Turkey Recep Tayyip Erdogan and his wife Emine Erdogan attended the Victory parade.
Deputy Minister of Defense, Lieutenant General Karim Valiyev awarded with “Zafar” Order, was the commander of the Victory parade dedicated to the magnificent Victory in Azerbaijan’s Patriotic War-“The Iron Fist ”operation.
The parade featured more than 3,000 personnel, about 150 military hardware, including the state-of-the-art military equipment, missiles and artillery systems, air defense systems, as well as warships and boats. The parade also featured part of the military booty seized by the Azerbaijani Army from the destroyed enemy during the Patriotic War.
A military orchestra played the “Azerbaijan fanfare”.
Minister of Defense, Colonel General Zakir Hasanov reported to the President of the Republic of Azerbaijan, Victorious Commander-in-Chief of the Armed Forces Ilham Aliyev and President of the Republic of Turkey Recep Tayyip Erdogan.
The heads of state saluted the soldiers.
A military orchestra played the national anthems of the Republic of Turkey and the Republic of Azerbaijan.