29 SENTYABR / 2023 / 16:22
Aktauda Transxəzər Beynəlxalq Nəqliyyat Marşurutunun inkişafı üzrə işçi qrupun növbəti toplantısı keçirilib
Bu gün Qazaxıstanın liman şəhəri olan Aktauda Transxəzər Beynəlxalq Nəqliyyat Dəhlizinin inkişafı üzrə işçi qrupunun növbəti iclası keçirilib. İclasda bu ilin ötən səkkiz ayı ərzində əldə edilən nəticələrə baxılıb, qarşılıqlı əməkdaşlığın genişləndirilməsi, nəqliyyat dəhlizinə daha böyük həcmdə yükün cəlbi üçün atılmalı olan addımlar müzakirə edilib. Bakı Limanının Baş direktoru Taleh Ziyadovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətinin də iştirak etdiyi iclasda, Orta Dəhliz boyunca konteyner daşınmasının daha operativ formada təşkili məsələləri əsas müzakirə mövzularından biri olub.
Toplantı zamanı yeni üvlük müraciətlərinə də baxılıb və Qazaxıstanın “Eastcomtrans”, Sinqapurun “Global DTC” logistika şirkətləri TBNM-yə üzv kimi qəbul edilib.

29 SEPTEMBER / 2023 / 16:22
The next meeting of the working group on the development of the Trans-Caspian International Transport Route was held in Aktau
Today, the next meeting of the working group on the development of the Trans-Caspian International Transport Corridor was held in Aktau, the port city of Kazakhstan. At the meeting, the results achieved during the last eight months of this year were reviewed, the steps to be taken for the expansion of mutual cooperation and the attraction of a larger volume of cargo to the transport corridor were discussed. In the meeting attended by the delegation of the Port of Baku led by Taleh Ziyadov, Director-General of the Port of Baku, one of the main topics of discussion was the organization of container transportation along the corridor in a more efficient manner.
At the same time, Kazakhstan's "Eastcomtrans" and Singapore's "Global DTC" logistics companies were accepted as members of TITR based on their applications at the meeting.