23 SENTYABR / 2021 / 12:31
“Bakı Beynəlxalq Dəniz Ticarət Limanı” QSC-yə (Bakı Limanı) Avropa Dəniz Limanları Təşkilatının (“European Sea Ports Organization” - ESPO) Liman Ətraf Mühitin Təhlili Sistemi (PERS) – “EcoPorts” sertifikatı növbəti dəfə təqdim edilib.
Regionda ilk dəfə olaraq hələ iki il əvvəl bu sertifaktı əldə edərək, “Yaşıl Liman” statusunu qazanan Bakı Limanının bu adı qoruyub saxlaması, ətraf mühitin qorunması üçün atılan addımlar nəticəsində mümkün olmuşdur. Xüsusilə vurğulamaq istərdik ki, Avropada hal-hazırda bu statusa cəmi 30 liman layiq görülüb. Belə bir siyahıda Avropanın qabaqcıl limanları ilə yanaşı, Bakı Limanının da adının olması, həm regionumuz, həm də ölkəmizin uğurudur.
Qeyd edək ki, Bakı Limanı üçün ekologiyanın qorunması və inkişaf etdirilməsi əsas prioritetlərdəndir və bu istiqamətdə həm yerli, həm də beynəlxalq təşkilatlar, ekspertlərlə mütəmadi olaraq əməkdaşlıq edilir.

23 SEPTEMBER / 2021 / 12:31
The Port Environment Analysis System (PERS)-” EcoPorts“certificate of the European seaports Organization (”European Sea Ports Organization “ - ESPO) was once again presented to” Baku International Sea Trade Port " CJSC (Port of Baku).
For the first time in the region, the preservation of this name by the Port of Baku, which acquired the status of “green port” two years ago, became possible as a result of the steps taken to protect the environment. We would especially like to emphasize that only 30 ports have been awarded this status in Europe at the moment. The fact that such a list contains the name of the Port of Baku, along with the leading ports of Europe, is the success of both our region and our country.
It should be noted that the protection and development of ecology is one of the main priorities for the Port of Baku, and cooperation in this direction is regularly carried out with both local and international organizations and experts.
Bütün xəbərlər05 MAY / 2023 / 18:10
The employees of the Port of Baku participated in the "Baku Marathon 2023" initiated by Heydar Aliyev Foundation.