04 NOYABR / 2022 / 22:43
Bakı Limanı və Paşa Bankın əməkdaşlığı çərçivəsində Ələt qəsəbəsində təhsil alan məktəblilər üçün “Maliyyə məlumatlılığı” təlim kursu təşkil olunub. Təlim kursu çərçivəsində 20 nəfər məktəbli PAŞA Bankın Baş ofisinə səfər edib və bankın mütəxəssisləri tərəfindən korporativ mühit, maliyyə institutlarının fəaliyyəti, innovasiyaların rolu, məhsulların hazırlanması, işə qəbul prosesi kimi mövzulardan bəhs ediblər. Bank əmkdaşları gələcəkdə uğur qazanmaq üçün məktəblilərlə öz tövsiyələrini bölüşərkən, təhsilin rolunun önəmini vurğulayıb, onları daha çalışqan və intizamlı olmağa səsləyiblər, həmçinin məktəblilərin suallarını cavablandırıblar.
Təlimin əsas məqsədi uşaqların maliyyə məlumatlılığını artırmaq və onların gələcək karyera planlarına töhfə vermək olub. Bakı Limanı “Korporativ sosial məsuliyyət proqramı” çərçivəsində Qaradağ rayonunun Ələt qəsəbəsində təhsil alan şagirdlərin intellektual və mədəni inkişafına dəstək məqsədilə müxtəlif sosial layihələr və tədbirlər həyata keçirir. Bundan sonra da liman tərəfindən bu istiqamətdə müxtəlif layihələr davamlı olaraq həyata keçiriləcəkdir.
Bakı Limanı olaraq PAŞA Banka bu maraqlı layihənin təşkilində göstərdikləri dəstəyə görə təşəkkür edirik.

04 NOVEMBER / 2022 / 22:43
A "Financial awareness" training course was organized for schoolchildren studying in Alat settlement as part of the cooperation of Port of Baku and PASHA Bank. Within the framework of the training course, 20 schoolchildren visited PASHA Bank's Head Office and the bank's experts talked about interesting topics such as corporate environment, the activities of financial institutions, the role of innovations, product development, and the recruitment process. Bank colleagues, while sharing their recommendations for future success with schoolchildren, emphasized the importance of the role of education in their career pathway, called on them to be more diligent and disciplined, as well as answered their questions.
The main goal of the training was to increase children's financial awareness and contribute to their future career plans. Port of Baku implements various social projects and events in order to support the intellectual and social development of students studying in Alat settlement of Garadagh district within the framework of "Corporate social responsibility program". Subsequently, new projects and initiatives in this direction will be continuously implemented by the port.
` On behalf of the Port of Baku, we thank PASHA Bank for their support in organizing this interesting project.